You have enemies?

Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Winston Churchill

Za mano je neprespana noč. Nevajene tolikše pozornosti mi vsa vame usmerjena energija ni pustila spati. Temu primerno se je jutro začelo nekoliko kasneje. Zaspala sem in komaj še uspela priti v službo kolikor toliko pravočasno, kar ob vsej jutranji rutini sploh ni lahko. V prekratki noči se mi je posvetilo neverjetno veliko reči.

Komunikacija je hecna in za mnoge prenaporna reč, vedno pa je dvosmerna. Stvari, ki jih pišem in objavim tukaj, niso tajne. So moje misli in občutki preliti na ekran. Z veseljem jih delim s tistimi, ki v njih najdejo kaj uporabnega zase. Lahko se z njimi kdo strinja, lahko se tudi ne. Svoje mnenje lahko po želji zapiše v komentarjih pod prispevkom. Temu bi se reklo komunikacija.

Objavljanje posnetkov in povezav do mojih pisanj v zaprtem dnevniku, kjer niti ne želim sodelovati niti si ne domišljam, da bi lahko, ni komunikacija, lahko pa je nedovoljena objava vsebin. Je strahopetno in potuhnjeno dejanje, ki ga ne morem razumeti drugače kot zlonamerno.
Nedavno sem nekaj svojih načel zapisala v Sleepy’s principles, da ne bi bilo nejasnosti katere vrednote zagovarjam. Objavljeni so tudi na forumu pomagamo-zivalim, povezava do njih pa se je znašla tudi v zgoraj omenjenem dnevniku. V kakšnih 12ih urah je bila tema  obiskana skoraj tolikokrat kot prej v nekaj dnevih po objavi. Po pričakovanju komentarja nobenega. Varneje je sprejeti tujo, pa čeprav morda neobjektivno, neiskreno ali izkrivljeno resnico kot pa se s komunikacijo dokopati do svoje.

Tudi odnosi so naporna reč. Nekateri tudi intimna. O teh ne pišem in ne govorim. Tudi o tistih s kakšnim od vodij zavetišč ne.

Mnenje je nekaj, kar imam,  ga povem ali napišem in se jasno lahko na podlagi novih vedenj tudi spreminja. Kot mnenja vseh ostalih. Lastno dojemanje reči in razmišljanje o njih je nekaj, o čemer pišem, včasih o tem tudi s kom debatiram. Kot to počnemo vsi. Res, da včasih do mnenja pridem tudi zaradi osebnih izkušenj, se pa strašno trudim le te zadržat zase. Vsaj tiste, ki so take narave in mislim, da sem pri tem uspešna. Za druge ne vem, se že dolgo ne ubadam več s tem. Pravzaprav se nočem, ker s tistimi, ki ne pridejo vprašat za drugo plat medalje in ne mislijo s svojo glavo niti nočem imeti opravka.

Kaj je in kaj ni za pričakovati od mene piše v Sleepy’s principles ravno zato, da so stvari jasne in nikomur ne bi bilo treba domnevati ničesar. Ne maram negativnih in zagrenjenih ljudi v svoji bližini in ne sejem sovraštva okoli sebe. Sebi in tistim v svoji bližini poskušam narediti svet vsaj malo prijaznejši.

Tole tukaj je moja plat medalje in moja resnica. Bi rekla, da jo poznam boljše kot kdo drug in morda jo bodo prebrali tudi tisti, ki so bili na te strani poslani. Morda se bo kdo med njimi zamislil, ker morda pa le niso stvari takšne kot so videti, če jih gledaš s tujimi očmi. Morda se komu odpre kakšen nov zorni kot, morda si kdo celo ustvari svoje mnenje. Morda pa se kdo opogumi in sprejme vabilo na virtualno kavo. Jutri jo kuham jaz!

komentarjev: 15 v “You have enemies?”

  • helena pravi:

    Nič nisem opazila, da si danes kaj kuhala.:))
    No, pa dejmo resno pisat.
    Zaradi mene lahko vsakdo verjame kar želi, ker je to čisto njegova osebna izbira in na koncu koncev tudi pravica.
    Seveda do te mere, ko s kakršnokoli svojo dejavnostjo v smeri tistega za katerega se je odločil da je recimo “do fundamenta pokvarjen”, škodi. Škodi tistemu, za katerega se je odločil da je v relacijah ta “do fundamenta pokvarjen” ne da bi slišal drugo plat ali se prepričal ali ima za to dokaze.
    Resnično verjamem, da vsak na koncu koncev požre svoje grehe, seveda oplemenitene z obrestmi in da to tudi čaka snovalce teh zrežiranih zadev.
    Res je, manipulacija je huda reč, manipulacija z glavami drugih še toliko hujša. Kriva sta oba, manipulator in tisti, ki si to dovoli.
    Vsi, ki smo čisto neposredno vpleteni v zadeve, pa itak vemo za kaj se gre in kdo s kom manipulira.
    Sama zavestno ne delam tega nikomur. Poznam pa osebo iz te zgodbe, ki to izvrstno obvlada že dolgo časa. In postaneš ogrožujoči faktor, ko te “zaljubljenost” mine in začneš tega človeka gledati s pravimi očmi in poslušati z odmašenimi ušesi.
    V bistvu je resnično hudo, ko se ti začne podirati tvoja pravljica in začnejo ljudje dvomiti vate.
    Sama sem včeraj v glavi in srcu s to zadevo končala. Za vedno.
    Vsak pa ima pravico poslušat in verjet tistemu, kateremu želi, ker je to njegova pravica. In sama nočem niti ne želim vplivati na to, kar kdo verjame, ker je to na koncu koncev njegova odločitev in njegova odgovornost.
    In oseba, o kateri pišem in me zdajle bereš in dobro veš, da je to tebi namenjeno, trenutno manipuliraš mozag moje najbližje in najdolgotrajnejše sodelavke. Se v to ne bom vmešavala in ji bom dovolila, da sama pride do svojih spoznanj, brez mojega vplivanja. Ji zaupam in vem, da ni neumna. Če se bo odločila drugače, se pač bo.

    Lepo se imejte, “skrite” punce z veljavnim geslom.
    Vam nisem prav nič fovš.

    Sleepy, se vidimo zjutraj na kofetu. Ti kuhaš, če še nisi pozabla.:)))

  • helena pravi:

    Še to: a ni čudno, da vse izvem kljub vsem hudim geslom, pa nisem heker in ne znam vdirat v računalnike. Vse izvem, prav vsako besedo posebej s komentarji vred.:))
    BB vas gleda. (Big brother, da ne bo kdo mislil da Boleslav Bizjak;))

  • piksel pravi:

    Tako malo vas je tistih pravih živalovarstvenikov, pa se tudi vi ne znate skup vzet in peljat zadevo v isto smer. Žalostno res. Ampak, to je Slovenija! Na vseh področjih ista zgodba…

  • Sleepy pravi:

    :) )))) sem kuhala tudi včeraj, ma so babe pivo, pa kuhančka, pa kaj vem kaj še vse notri zlile, pa kave sploh videt ni blo več :) ))
    Boleslav Bizjak… :) )) če se bom tolko režala, me noben resno ne bo jemal :) No, razen tistih, ki delajo dosje. Zdej samo ne vem, če je moj že tko debel kot tvoj, bi pa avtorje dosjeja prosila, če o tem seznanijo še mene, da zvem kaj o sebi in svojih razmišljanjih, ker za razlago le teh očitno nisem pristojna sama :) )))

    No, da še jaz dodam nekaj resnega k siceršnjemu strinjanju z zgoraj napisanim :) Ker je zaščita avtorskih pravic nekaterim jasna samo kadar gre za njihove, in ne razumejo napisa na dnu, ki je tam že od samega nastanka strani in zgleda takole: Copyright © 2010 Bobijev pasjepis. Vse pravice pridržane. sem včeraj napisala še prav posebna navodila: Pogoji uporabe Dogloga za telebane. Jasno je menda, da ne veljajo od včeraj, pač pa od nastanka posameznih zapisov in komentarjev pod njimi.
    Ne želim trošit skopo odmerjenega časa, ki ga imamo na tem planetu, zato, da svoje avtorske pravice zaščitim in svoje ime operem s pomočjo odvetnikov, se bom pa poslužila tudi tega, če se bo izkazalo za potrebno.
    Sicer pa je menda zdaj že očitno, da za razčiščevanje raje ubiram druge poti :) .
    Kako že pravi Antigona? Ne da sovražim, da ljubim sem na svetu.

    Moj nekdanji sodelavec je rad govoril (kar je večkrat zapisano tudi na teh straneh), da tistim, ki razumejo, ni potrebno nič razlagati, tistim, ki ne, pa nima smisla. Kako se strinjam.
    Nekdo drug, pa ne vem kdo, je rekel nekaj v smislu, da se je potrebno učiti tudi iz napak drugih, ker sami ne bomo živeli dovolj dolgo, da bi vse naredili sami ;)
    Se strinjam tudi s tem. In ravno zato zapišem kakšno svojo izkušnjo. Da bi bilo komu lažje, da bi razmislil še drugače in morda ubral drugačne poti, kot sem jih sama in delal druge napake. Vsak pa mora svojo življensko pot prehodit sam, sam sprejet vse svoje odločitve in tudi odgovornost zanje. Zdi se mi škoda zapravljat življenje s tujim mnenjem v glavi in preganjanjem namišljenih zlih duhov, zato napišem svojo plat. Kdor hoče sprevideti, bo. Kdor noče, si je pač sam kriv in bo imel opravka s svojo vestjo. Jaz ga s svojo nimam :)

    A ni hecen še en zorni kot. Vse tule in še kje zapisano je javno dostopno, za branje niso potrebna nobena gesla. Tudi za prebiranje foruma pomagamo zivalim ne :) Kakšen podatek več je potreben le za komentiranje. Bi pa se, čisto tako, po logični plati, vprašala kaj pri bogu skrivajo tisti, ki jih muči taka huda paranoja?
    Hec, a ni? :) V obalno zavetišče lahko med 12:00 in 19:00 (poleti še dlje) pride kdorkoli. Drugje je pač drugače. Le kaj pa lahko skrivajo tisti, ki davkoplačevalcev, ki v predpisanih okvirih financiramo njihovo delovanje, ne spustijo v zavetišče niti v času uradnih ur? Zapisov o tem početju je veliko najti na internetu, tudi ta bo ostal tu, v hipu lahko pridobim za to še osebno izkušnjo, zato ni nobene potrebe po printskrinanju :) Tudi za sodne stroške v zvezi z dokazovanjem zgornje trditve bo škoda časa in denarja.

    Ja, hudo je, ko se ti začne podirat pravljica, še huje, če počneš to sam. Odnosi so naporna reč, travme in frustracije iz otroštva še hujša. Hudo se je spopasti z njimi, ker se je treba zazret globoko vase in si brez sodb nekatere stvari priznati.

    Tega ne razlagam prav pogosto in malo jih je, ki vedo, pa bom vseeno zapisala tule.
    Kot otrok sem sanjala o tem, da bom imela veliko denarja, veliko zavetišče, kjer bodo zaposleni veterinarji, oskrbniki, veliki boksi…. in da bom imela hči Mašo. V času nosečnosti se je ime sicer spremenilo (a sem kdaj rekla, da ne sklepam kompromisov? ), izbrano pa je bilo samo za punčko, ker o fantu nisem razmišljala.
    Pred nekaj leti sem srečala svoje ogledalo, al kako bi se reklo. Redko srečaš koga, s katerim si deliš toliko reči. Kot, da bi gledala kako bi lahko zgledalo moje življenje. Danes sem vesela, prav iskreno vesela, da se je obrnilo povsem drugače.
    Rodil se mi je sin, pa k sreči razen tega, da ni imel imena, ni bilo drugih razočaranj. Z leti sem opravila z večino svojih otroških travm (zadnje čase si pogosto domišljam, da kar z vsemi) in uživala ob vzgoji sina, ki je zrasel v prijetnega, pridnega, sočutnega in sploh fejst mladostnika. Zavetišča nimam, ker nimam dovolj sredstev za tako, kot ga vidim v svoji glavi. Ne sovražim ljudi in sem sočutna tako do njih kot živali. In za kar sem akterjem lova na čarovnice še najbolj hvaležna – še vedno vztrajam na tej sceni. Pred dobrim mesecem sem v to namreč resno podvomila in se lotila nadaljevanja študija. Prav zaradi njih pa sem si rekla, da »temnim silam« ne smem dovolit da sejejo sovraštvo okoli, ker nenazadnje škodijo živalim in tistim, ki se trudijo za njihov boljši jutri. Zdaj pač trpi študij, ampak bo že :) Zmoremo vse in še več, če se le tako odločimo :)

    Give some credit to some, pravijo. Jaz ga ljudem dam. Vsak ima res pravico me ne marati in verjeti komurkoli že. Vsak ima možnost izbire. Seje okoli sebe sovraštvo (in kašen bo torej svet potemtakem?), lahko pa ljubezen in sočutje. Jaz izbiram slednje. Mi je žal za vsakega, ki izbere prvo in sodi, ne da bi kogarkoli prej spoznal. Verjamem, da po tem svetu hodi veliko krasnih ljudi. Nekaj jih že poznam, veliko več jih ne. Marsikoga med njimi ne bom spoznala nikoli, upam pa, da vseeno dovolj, da spremenimo svet na bolje. Pravijo, da svet za kaj takega ni še nikoli imel več možnosti, le združit nam mora uspet te naše male svetove :)

  • Sleepy pravi:

    Ej ti pixel ne “ne znate”. Eni se znamo zmenit, enim je pa pač več do tega, da zasedejo naj prestol ;)

  • Mateja pravi:

    Žal mi je, ko berem, da ena oz. par zlobnih oseb lahko povzroči toliko slabega. Navsezadnje ni vredna (oz. niso vredne), da krade(jo) dušni mir, urice spanja ali pa dviguje(jo) želodčno kislino. Očitno je nekaterim res pretežko se držati načela: živi in pusti živeti.

    Vsem klevetanim pa pošiljam Aristotelovo misel, ki mi je zelo pri srcu: “Če me klevetajo v moji odsotnosti, me nič ne boli. V moji odsotnosti me lahko tudi pretepejo.”

  • Sleepy pravi:

    :) ))) Brihten dečko je bil tale Aristotel. Verjetno si ni misli, kako dolgo bo tako aktualen :) )))

    Ampak resno mislim, da bi se na njihovem mestu tudi jaz raje ukvarjala s katero od nas, kot pa sama s sabo :) )))
    Še dobro, da nisem na njihovem mestu in se lahko posvečam sebi. Užitek ob tem je dvojen ;)

  • Sleepy pravi:

    Full mije všeč komad, ki ga velikokrat slišim zadnje tri dni in skoraj po pravilu vsakokrat, ko pišem ali urejam doglog zaradi dogajanja v zadnjih dneh.

    Ima to vaše početje kakšen smisel razen sejanja hudobije in sovraštva? Kakšen je pravzaprav vaš namen? Tak, dolgoročen, ki bi koristil čemurkoli razen bildanju lastnega ega? Kakšne koristi si obetate od tega? Več donatorjev? Podpornikov? Oddanih živali? Kakšno osebno zadoščenje?
    Nihče, res nihče ne more biti dober človek samo zato ker meni, da sem jaz slabši ali pa me hoče kot tako prikazati. Ali pa kogarkoli drugega. Tako enostavno to žal ni.

  • helena pravi:

    Dušni mir upam, da imam spet nazaj, želodčne kisline je zaradi drugih stvari dovolj vedno, spati pa itak nimam časa, ker se tudi ponoči večinoma trudim za tiste, ki si sami ne morejo pomagat, za živali torej.
    Recimo, da bi lahko tule prilimala dva linka, enega za vsem dostopne javno objavljene podatke, enega pa pa javno objavljeno forumsko temo, s katerega sem si printskrinala post(prvi moj printscreen posta v življenju!!), ki mi je razkrinkal določeno osebo za vedno in do konca. Linka sta tako poučna in šokirata do konca, hkrati pa se v njiju ne more podvomit, ker se gre za empirične podatke in izjavo iz ust nekoga o svojem stanju, datirana pa sta skoraj na isti dan.
    No, ta dva linka bi tudi bralcem povzročila verjetno isto, kot sta meni. “Svete” stvari bi se razblinile kot milni mehurček. In od takrat mi je popolnoma jasno s kom in s čim imam opravka.
    Pa ne bom naredila tega.
    Bom dovolila, da sami pridete do svojih spoznanj in tudi brezdomnim živalim ne želim škodit na noben način.
    Ker so le-te zame še vedno najbolj pomembne, tudi tiste živali, ki z mano niso neposredno povezane in čakajo na svoj dom pri kom drugem.

  • helena pravi:

    Ej, bejbi, to pa tebi.
    Zadeve so že zdavnaj postale zelo osebne, sploh pa po tem, ko bi ti želela v drek spravljat ljudi, ki niso za tja, da skriješ svoje grehe.
    Ne bo šlo. Nimaš opravka s praznoglavci.

  • Sleepy pravi:

    Ej ti bejbi kateri bejbi ti zdej to? Ker tole, a veš, zgleda kot da hočem jaz v drek spravit kakšne brihtne buče, ki tja ne sodijo :) ))))))))

    O ostalem pa nekoliko kasneje :)

  • helena pravi:

    Tista, kateri je namenjeno, bo ziher vedela. No, tebi ni.:)

  • Sleepy pravi:

    Ljudska modrost pravi, da je treba vzeti tistemu, ki najbolj jamra.
    Turška modrost pravi Who gossips to you, will gossip of you. Drži! Žal preizkušeno na lastni koži.
    Pravijo tudi, da je napad najboljša obramba, pa mi je ljubše tisto: I’m a lover, not a fighter. Kar ne pomeni, da se ne znam ali mislim branit, ko mi je dovolj.

    Eno moje “ogledalo” mi je kakšna dobra 2 meseca nazaj reklo nekaj v smislu, da ne moreš pljuvat po nekom, ki ti je prijatelj… in dodalo, ali pa ti je to bil. No, zdaj mi je počasi jasno, čemu je služil preteklik. Še vedno pa se sprašujem – ali to velja tudi zate, ali samo za tiste, po katerih potem neovirano pljuvaš sama?

    Je res, ja, da mora sprevidet vsak sam, včasih pa je treba komu pomagat, ker se jim druga plat medalje drži daleč stran, sami pa se ne upajo ali nočejo dokopati do nje. Je težko sprevideti, da svetnik ni ravno to za kar se izdaja.
    Sem tako bedasto narjena, da res vedno iščem dobro. Menda mi je celo za zamerit mojo preveliko toleranco. Ja, najbrž bo to res nekaj za zamerit… Mi pa počasi zmanjkuje volje za toleriranje neumnosti.
    Kakšno reč bom vseeno bom objavila, in to zgolj zato, da imajo “verniki” vsaj možnost vpogleda tudi v drugo plat. Če tega nočejo videti, jim ne morem pomagati…
    Imam že tri leta zataknjeno eno packarijo, ki je nikoli nisem zares prebavila. Res slabo prenašam zlorabo argumenta moči nad močjo argumentov. Mislim da jo bom spravila v naslednjih dneh v spodobno obliko z repom in glavo, da jo lahko objavim, verniki pa naj verjamejo po lastni vesti kar se jim bo zdelo za verjeti.

    Ljudska modrost je res zakon. Res ni vse zlato kar se sveti in res mi je žal, da se morajo nekateri poslužit nizkotnih in zahrbtnih prijemov, da bi povzdignili sebe.

    Kako si me že naučila? Da obstajata dve vrsti izpuščenih taboriščnikov:
    - taki, ki bodo po izpustitvi naredili vse, da se nikoli več nikomur ne zgodi kaj takega;
    - in taki, ki bodo naredili vse, da se drugim zgodi isto ali še hujše.

    Op. – Zadnja dva stavka komentarja sta bila izbrisana, ker sta bila mogoče nekoliko preveč osebna.

  • Sleepy pravi:

    :) hehe, tista najbrž bo, ja :) Pa sej jaz sem tudi, nisem pa ziher, da bi vedeli zavedeni al pa nevpleteni ;)

  • Sleepy pravi:

    Eh ja… think B4 U post. Bi veljalo tudo zame :) ))

Kategorije
  • Ni kategorij
Arhiv